SZ CHKT Fórum

Diskusné fórum o certifikácii, vzdelávaní, programe Leaklog a iných činnostiach zväzu.

Nie ste prihlásený.

#1 21.9.2018 11:08:02

m.rockai.ml
Člen
Registered: 21.9.2018
Posts: 1

nominálne hodnoty okruhu

Dobrý deň.

Ak by som chcel porovnať namerané hodnoty chladiaceho okruhu s nominálnymi hodnotami, v možnosti zobraziť len treba odkliknúť riadok porovnať hodnoty s nominálnymi, pretože len málokedy pri zobrazení nameraných hodnôt z okruhu, sa mi aj zobrazia rozdiely s nominálnymi hodnotami. Pri zobrazení kontroly okruhu, sa ukážu všetky namerané hodnoty okruhu, plus s vypočítanými hodnotami okruhu - prehriatie, podchladenie, ale ak si chcem tieto hodnoty porovnať s nominálnymi hodnotami, len málokedy sa zvýraznia rozdiely týchto hodnôt, pomocou červených šípok, pri danej, konkrétnej hodnote. Neviem ako dosiahnuť to, aby sa mi tieto moje namerané a vypočítané hodnoty, vždy porovnávali s nominálnymi, pretože takto by bolo oveľa jednoduchšie identifikovať rozdiely hodnôt, ak by tam pri danom riadku, bola červená šípka. Pritom napríklad pri jednom meraní mi vyšlo podchladenie 8,53 K, čo je už mimo limitu a upozornenie na rozdiel pri tejto hodnote nebolo, aj keď som zaklikol, porovnať hodnoty s nominálnymi. Posledná otázka, tieto nominálne hodnoty, sú pevne nastavené, alebo ich vie užívateľ aj meniť ? Dúfam, že som to vysvetlil dostatočne zrozumiteľne a budete mi vedieť na základe tohto opisu poradiť.
S pozdravom Baláž.

Offline

#2 21.9.2018 12:35:30

michal.tomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: nominálne hodnoty okruhu

Dobrý deň,

Stačí vytvoriť nominálnu kontrolu, v ktorej uvediete nominálne hodnoty. Väčšinou sa ako nominálna označuje prvá kontrola pri uvedení do prevádzky.

Možnosť označiť kontrolu ako nominálnu nájdete v okne pridávania/úpravy kontroly hneď pod dátumom.

Bez nominálnej kontroly program nemá s čím porovnávať hodnoty v pravidelných kontrolách.

S pozdravom,
Michal Tomlein

Offline

Zápätie

Powered by FluxBB