SZ CHKT Fórum

Diskusné fórum o certifikácii, vzdelávaní, programe Leaklog a iných činnostiach zväzu.

Nie ste prihlásený.

#1 1.11.2011 20:30:43

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Leaklog 0.9.8

Uverejnili sme predbežnú verziu programu Leaklog 0.9.8 na testovanie. Sťahovať môžete z tejto adresy:



Svoju databázu si pred použitím Leaklogu 0.9.8 zálohujte!

Pri testovaní:



Čo je nové v programe Leaklog 0.9.8


Podrobnejšie vysvetlenie nových funkcií .

Program bol testovaný pod Windows 2000, XP, Vista a 7. Na požiadanie uverejníme aj predbežnú verziu pre Mac OS X.

Problémy, o ktorých vieme



Svoje návrhy a zistené chyby oznámte odpovedaním na tento príspevok.

Za spätnú väzbu a pomoc pri vývoji programu vám vopred ďakujeme.

Offline

#2 2.12.2011 18:20:22

Martin Valent
Člen
Registered: 5.4.2011
Posts: 5

Re: Leaklog 0.9.8

Mám jeden postreh...keď robíme opravu zariadenia a po mesiaci je nutná kontrola, tak túto kontrolu väčšinou píšeme na jeden montážny list s opravou. A keď toto chcem spraviť v leaklogu, že na jeden okruh spravím dve kontroly s rovnakým číslom montážneho listu, tak pri odklepnutí druhého mi vyskočí kontextové okno, že rovnaké číslo montážneho listu už bolo použité a je tam iba ok a klasický krížik. Môžem to stlačiť sto krát aj tak sa tam znova vyhodí a nepustí ma k prepísaniu čísla montážneho listu. neviem či je to chyba,alebo zámer, ale dá sa to odstrániť iba reštartovaním lealogu.

edit: už som na to prišiel...po zadaní čísla montážneho listu sa treba vrátiť späť na údaje o kontrole a tam sa mi kontextové okno zobrazí len raz, ako upozornenie, ale mohli by ste to vyriešiť, aby som sa potom nabudúce keď sa pomýlim a rovno odklepnem po zadaní čísla montážneho listu,aby sa mi nevymazalo to čo nemám uložené.

Naposledy upravil Martin Valent (2.12.2011 18:40:11)

Offline

#3 3.12.2011 12:40:23

matustomlein
Administrator
Registered: 1.2.2011
Posts: 6

Re: Leaklog 0.9.8

Dakujeme za upozornenie, budeme tento problem riesit. Budeme sa aj snazit umoznit, aby dve kontroly mohli zdielat jeden montazny list, momentalne takyto scenar nie je plne podporovany.

Zistili sme, ze kontextove okno s upozornenim opakovane vyskakuje len ked sa po zmene cisla montazneho listu na cislo, ktore je uz pouzite, stlaci enter. Ked sme po zmene klikli mysou na ine miesto v okne, upozornenie sa otvorilo len raz.

Offline

#4 5.12.2011 20:33:13

Martin Valent
Člen
Registered: 5.4.2011
Posts: 5

Re: Leaklog 0.9.8

Ja to vždy odklikávam pomocou Enteru. Mám pre vás návrh na ďalšie vylepšenie. Hodilo by sa mi tlačidlo, ktoré by mi vytlačilo tabuľky kontrol pre všetky okruhy u jedného zákazníka. Neviem či sa to dá, ale vy ste šikovní. Predstavoval by som si to tak, že tabuľka kontrol pre každý okruh by mi vytlačila na novú stránku. Dosť by ste tým uľahčili prácu, lebo u niektorých zákazníkov máme aj viac ako 10 okruhov.

Za zváženie návrhu ďakujem

Offline

#5 5.12.2011 22:18:44

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Žiadny problém. Ďakujeme za návrh, spravíme to cez sviatky.

Offline

#6 2.1.2012 13:45:42

Martin Valent
Člen
Registered: 5.4.2011
Posts: 5

Re: Leaklog 0.9.8

Ahoj. Chcem sa spýtať. Na konci roka robievam oznámenie prevádzkovateľa pre niektoré firmy, ktoré to od nás vyžadujú, ale nie sme prevádzkovateľmi okruhu, len máme na starosti všetky okruhy u nich vo forme, tak chcú od nás aj koncoročnú správu. Pri vytváraní tejto spravy v novej verzii Leaklogu však vznikajú problémy. Za prvé vytvorí dve kolonky jednu pre vlastníka a jednu pre prevádzkovateľa. No prevádzkovateľ zostane prázdny a neviem ako túto kolónku zaplniť aj keď je prevádzkovateľ rovnaký ako vlastník. Ďalej pod celou tabuľkou oznámenia mi spraví ďalšiu tabuľku kde je napísané vybavuje: Martin Valent a ďalšie kontaktné údaje. Neviem podľa akej logiky vytvára túto spodnú tabuľku, lebo niekedy mi ju tam vytvorí a niekedy nie. Celkovo by mi nevadilo, keby tam vytvorí, ale nechcem aby tam bolo napísané, že vybavuje, skôr by sa hodilo tam mať napísané: spracoval, pretože ja im túto tabuľku iba spracujem, ale nie som ich zamestnanec, ani ich nezastupujem pred úradom životného prostredia.

Za pochopenie ďakujem

Offline

#7 2.1.2012 14:07:48

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Práve dokončujeme ďalšiu testovaciu verziu Leaklogu, kde je toto už vyriešené (zverejníme dnes). Pri vytváraní/úprave zákazníka sa dá vybrať, či je prevádzkovateľom zákazník, servisná organizácia alebo niekto iný (v tom prípade treba zadať).

Tú tabuľku dole Leaklog vytvorí vtedy, keď je vybraný kontrolór (čo je zobrazené v spodnej lište okna programu). Zrušiť výber kontrolóra je možné ikonou s krížikom v spodnej lište, potom sa táto tabuľka nezobrazí.

"Spracoval" namiesto "Vybavuje" znie OK, zmeníme to.

Offline

#8 3.1.2012 01:34:45

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Uverejnili sme piatu predbežnú verziu Leaklogu 0.9.8 na testovanie. Sťahovať môžete z tejto adresy:



Svoju databázu si pred použitím Leaklogu 0.9.8 zálohujte!

Čo je nové v tejto verzii


Svoje návrhy a zistené chyby oznámte odpovedaním na tento príspevok.

Za spätnú väzbu a pomoc pri vývoji programu vám vopred ďakujeme.

Offline

#9 8.1.2012 20:23:48

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Uverejnili sme šiestu predbežnú verziu Leaklogu 0.9.8 na testovanie, ktorá opravuje problém s obrázkami JPEG a chybu pri ukladaní kontroly. Sťahovať môžete pomocou odkazov vyššie.

Offline

#10 17.1.2012 14:37:05

repkajano
Člen
Registered: 17.1.2012
Posts: 1

Re: Leaklog 0.9.8

Dobrý den mam zakaznika a potrebujem ho zaevidovať do leaklogu je to väčší zakazník má jedno ičo jednu adresu ale asi 10 prevadzok na každej prevadzke je cca 100 klimatizačnych zariadení a každu prevadzku spravuje ina osoba . ja potrebujem aby som mohol pod jednou adresou a jednym ičom zadat viacero prevadzok a tak každej prevadzke odoslat napr. hlasenie na životne prostredie. Teraz sa to neda lebo nejde zadat dvakrat to iste ičo. Uvediem príkald:

Zákaznik: ičo:000000000  nazov: Železiarne Podbrezová  adresa:Kolkareň 35

Prevadzka: Valcovna rur  zariadenie číslo 1

                                  zariadenie číslo 2

                                  zariadenie číslo3

                                  atd.

dalej pod tým istým ičom aj adresou zadat dalšiu prevadzku napriklad oceliaren a opät dalšie klimi.

Prosim Vas da sa s tým dačo robiť velmi by mi to pomohlo. za odpoved vopred dakujem.

Offline

#11 20.1.2012 01:55:18

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Dobrý deň,

Ako dočasné riešenie odporúčame namiesto IČO použiť iné, menej ako 6-miestne číslo (aby bolo jasne rozpoznateľné, každé platné IČO má aspoň 6 číslic).

Oznámenie prevádzkovateľa bude tým pádom obsahovať nesprávne IČO. Môžete ho opraviť tak, že oznámenie exportujete ako HTML a otvoríte napr. vo Worde.

V niektorej budúcej verzii Leaklogu umožníme evidovať viac prevádzok pod rovnakým IČO.

Offline

#12 1.2.2012 10:06:55

Martin Valent
Člen
Registered: 5.4.2011
Posts: 5

Re: Leaklog 0.9.8

Ahoj.

Chcem vám poďakovať za perfektnú prácu. Nová verzia sa mi veľmi páči.

Mám ešte jeden dotaz, na ktorý nás upozornil jeden zákazník. Požaduje aby každý papier čo mu odovzdáme mal nejakú hlavičku. Preto by som vás chcel poprosiť, či by bolo možné spraviť to v novej verzii troška vylepšene. Aby každá tabuľka kontrol, ktorú tlačíme na mala na vrchu niečo v znení: Tabulka kontrol zariadenia (názov okruhu/alebo výrobca spolu s modelom)

Niečo podobné ako je pri oznámení prevádzkovateľa.

Ďalej som mal ešte požiadavku na to isté čo užívateľ predomnou, takže ma teší, že sa tento program pomaličky rozrastá.

Ďakujem. S pozdravom Martin Valent

Offline

#13 2.2.2012 01:47:40

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Ahoj Martin, vďaka, to radi počujeme.

Nie je problém doplniť hlavičku "Tabuľka kontrol zariadenia: názov okruhu", ale iba na prvú stranu. Ak sa tabuľka kontrol nezmestí na jednu stranu, táto hlavička sa na druhej strane nezopakuje. Na druhej strane môžeme zopakovať len hlavičku tabuľky (nadpisy stĺpcov).

Práve dokončujeme jednu menšiu aktualizáciu, toto skúsime do nej zahrnúť.

Offline

#14 3.2.2012 14:12:22

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Uverejnili sme siedmu predbežnú verziu Leaklogu 0.9.8 na testovanie. Sťahovať môžete z tejto adresy:



Svoju databázu si pred použitím Leaklogu 0.9.8 zálohujte!

Čo je nové v tejto verzii


Svoje návrhy a zistené chyby oznámte odpovedaním na tento príspevok.

Za spätnú väzbu a pomoc pri vývoji programu vám vopred ďakujeme.

Offline

#15 3.2.2012 18:02:52

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Upozornenie: Ak ste si stiahli Leaklog dnes (3.2.2012) pred 16:30, stiahnite si ho znovu pomocou horeuvedeného odkazu. Opravili sme menšie chyby.

Ak používate Macintosh, kliknutím na horeuvedený odkaz sa vám už odteraz stiahne verzia pre Mac OS X (podporované sú len 64-bitové počítače s Intel procesorom, t.j. cca 2007 a novšie). V prípade, že potrebujete verziu pre starší počítač, dajte vedieť.

Offline

#16 8.2.2012 00:13:56

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Uverejnili sme ôsmu predbežnú verziu Leaklogu 0.9.8 na testovanie, ktorá opravuje niekoľko chýb. Sťahovať môžete pomocou odkazov vyššie.

Offline

#17 28.2.2012 01:17:46

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Uverejnili sme deviatu predbežnú verziu Leaklogu 0.9.8 na testovanie. Sťahovať môžete z tejto adresy:



Svoju databázu si pred použitím Leaklogu 0.9.8 zálohujte!

Čo je nové v tejto verzii


Svoje návrhy a zistené chyby oznámte odpovedaním na tento príspevok.

Za spätnú väzbu a pomoc pri vývoji programu vám vopred ďakujeme.

Offline

#18 21.6.2012 00:34:23

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Uverejnili sme desiatu predbežnú verziu Leaklogu 0.9.8 na testovanie. Sťahovať môžete z tejto adresy:



Svoju databázu si pred použitím Leaklogu 0.9.8 zálohujte!

Čo je nové v tejto verzii


Svoje návrhy a zistené chyby oznámte odpovedaním na tento príspevok.

Za spätnú väzbu a pomoc pri vývoji programu vám vopred ďakujeme.

Offline

#19 7.11.2012 04:01:14

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Leaklog 0.9.8

Uverejnili sme finálnu verziu Leaklogu 0.9.8. Sťahovať môžete z tejto adresy:



Svoju databázu si pred použitím Leaklogu 0.9.8 zálohujte!

Čo je nové od poslednej testovacej verzie (všetky zmeny od verzie 0.9.7 nájdete vyššie)


Svoje návrhy a zistené chyby oznámte odpovedaním na tento príspevok.

Za spätnú väzbu a pomoc pri vývoji programu vám vopred ďakujeme.

Offline

Zápätie

Powered by FluxBB