SZ CHKT Fórum

Diskusné fórum o certifikácii, vzdelávaní, programe Leaklog a iných činnostiach zväzu.

Nie ste prihlásený.

#1 4.4.2011 18:17:05

36546534
Člen
Registered: 4.4.2011
Posts: 1

Dopĺňanie chladíva R22 náhradami v leaklogu

Možno neviem o tom len ja ale mám problém pri dopĺňaní zariadenia s chladivom R22 napr. R406 či R417 odpočíta zo skladu R 22 čo vykazuje mínusovú hodnotu v zásobách R22 a z chladiva doplneného sa množstvo neodráta. Keď sa chcem tomu vyhnúť v tabuľke pre okruh musím zadať úpravu a do okruhu napísať chladivo ktoré som dopĺňal napr. R406 či R417 odvtedy je okruh vedený ako s chladivom náhradným. Je možné sa takému postupu vyhnúť napr.možnosťou voľby typu chladiva doplneného pri oprave?

S pozdravom Peter.

Offline

#2 11.5.2011 06:20:17

Peter Tomlein
Administrator
Registered: 1.2.2011
Posts: 16
Webstránka

Re: Dopĺňanie chladíva R22 náhradami v leaklogu

Chladivá v okruhu sa nesmú miešať. Preto zmena chladiva v okruhu si vyžaduje postup s vyradením a zavedením nového okruhu. Ak teda chcete doplniť iné chladivo než ako je špecifikované v okruhu, je potrebné okruh s chladivom R22 vyradiť a vytvoriť ten istý okruh, ale s novým chladivom napríklad s R417A. Nominálna kontrola umožní naplniť chladivo R417A ako novú náplň. V opatreniach je potrebné popísať akým spôsobom sa zmena chladiva uskutočnila (retrofit, drop in) ...

Offline

#3 15.3.2013 20:08:08

michaltomlein
Administrator
Registered: 2.2.2011
Posts: 57

Re: Dopĺňanie chladíva R22 náhradami v leaklogu

V novších verziách Leaklogu s týmto pomáha funkcia Duplikovať a vyradiť okruh, ktorú nájdete v menu Okruh.

Od verzie 0.9.9 umožňuje aj ľahko nastaviť pôvodné a nové chladivo.

Keďže sa ale do nového okruhu musí doplniť chladivo v nominálnej kontrole ako nová náplň, stále je ešte potrebné vynulovať Množstvo chladiva v nastaveniach okruhu ručne (tlačidlo Upraviť okruh). Výsledné množstvo chladiva v okruhu je totiž množstvo chladiva od výrobcu (zadané v nastaveniach okruhu) sčítané s novými náplňami z nominálnych kontrol.

Offline

Zápätie

Powered by FluxBB