Často kladené otázky

2.12.2009, SZ CHKT

Dokumenty

Ako si môžem vytlačiť dokument z rámca Scribd?

Stránky, ktoré obsahujú dokument v rámci služby Scribd je potrebné tlačiť iným spôsobom ako klasické stránky.

Dokumenty s takýmto rámcom sa dajú vytlačiť klinutím na odkaz „Print" v paneli nad dokumentom. Niektoré dokumenty sa však môžu vytlačiť chybne, bez okrajov, alebo s prázdnymi stranami. Ak sa stretnete s takýmto problémom, najlepšie je si dokument najprv stiahnuť vo formáte PDF a potom ho vytlačiť štandardným spôsobom z programu ako napr. Adobe Acrobat alebo Reader. Pre stiahnutie dokumentu postupujte podľa odpovede na nasledujúcu otázku.

Ako si môžem stiahnuť dokument zo stránky?

Pre stiahnutie PDF súboru zo služby Scribd kliknite na odkaz „Download", ktorý nájdete nad dokumentom vedľa nápisu „Scribd". Otvorí sa Vám stránka s požiadavkou na zadanie Scribd účtu. Ak takýto účet máte vyplňte E-mail a heslo, a kliknite na „Login".

Ak nemáte Scribd účet, môžete si ho vytvoriť kliknutím na odkaz „Click to Join Scribd Now" na otvorenej stránke. Vyplňte e-mail, meno účtu a heslo a potvrďte stlačením „Sign up". Teraz sa môžete vrátiť na stránku s dokumentom, znova kliknúť na odkaz „Download" a po vyplnení prihlasovacích údajov vytvoreného účtu súbor stiahnuť.

Niektoré články si odo mňa pýtajú prihlasovacie meno a heslo. Aké meno a heslo sa tu myslí?

Niektoré články je možné otvoriť len certifikovaným organizáciam, ktoré podali žiadosť o certifikát. Tie sa môžu prihlásiť menom a heslom, ktoré dostali e-mailom po certifikovaní. To isté meno a heslo používajú na oznamovanie údajov podľa zákona 286/2009 Z.z.

Kategórie dokumentu